Takazumi distribueert voor koidokter Rob Heijmans de Fish Pharma medicijnen in Nederland en België. Vraag er naar bij uw koi-dealer. Steeds meer van onze distributeurs in Nederland en België hebben de Fish Pharma producten voor u op voorraad.
Sommige medicijnen kunt u alleen op recept van de koidokter verkrijgen en worden daarom niet door Takazumi verspreid en niet door uw koi-dealer verkocht.
Heeft u behoefte aan andere medicijnen voor uw Koi dan die, welke op deze website worden getoond, neem dan contact op met de koidokter.
Meer informatie van en over de koidokter op www.koidokter.com.
fish pharma fmc |
Tegen witte stip, costia en chilodonella.
Gebruiksaanwijzing: op de 1e dag en 3e dag 15 ml per 1000 vijverwater toedienen.
Tijdens de behandeling dienen de UV lamp en ozon installatie uitgeschakeld te worden. Op de 5e dag van de behandeling 20% water verversen. |
 |
|
De behandeling liever niet door het filter laten gaan. Wanneer u het filter uitschakelt of intern laat circuleren, dient u de vijver en het filter wel zeer goed te beluchten. Tijdens de behandeling niet voeren.
Steuren tijdens de behandeling uit de vijver halen.
Onder de 10º C NIET gebruiken!
Werkzaam stof: Formaldehyde 40% methyleen blauw en malachietgroen.
Buiten bereik van kinderen houden. |
fish pharma formalin |
Tegen Costia.
Gebruiksaanwijzing: op de 1e dag en 3e dag 20 ml per 1000 liter toevoegen.
Tijdens de behandeling dienen de UV lamp en ozon installatie uitgeschakeld te worden. Op de 5e dag van de behandeling 20% water verversen. |
 |
|
De behandeling liever niet door het filter laten gaan. Wanneer u het filter uitschakelt of intern laat circuleren dient u wel zeer goed de vijver en het filter te beluchten. Tijdens de behandeling niet voeren.
Steuren tijdens de behandeling uit de vijver halen.
Werkzaam stof: Formaldehyde 40% methyleen blauw.
Buiten bereik van kinderen houden. |
fish pharma gtc |
Tegen alle eencellige parasieten.
Gebruiksaanwijzing: op de 1e dag en 3e dag 20 ml per 1000 vijverwater toedienen.
Tijdens de behandeling dient de UV lamp en ozon installatie uitgeschakeld te worden. Op de 5e dag van de behandeling 20% water verversen. |
 |
|
De behandeling liever niet door het filter laten gaan. Wanneer u het filter uitschakelt of intern laat circuleren dient u wel zeer goed de vijver en de filter te beluchten. Tijdens de behandeling niet voeren.
Werkzaam stof: Acriflavine 12 gr. methyleen blauw 5 gr. en malachietgroen 8 gr.
Buiten bereik van kinderen houden. |
fish pharma calin |
Tegen trichodina.
Gebruiksaanwijzing: Dosering 2 gr. Per 1000 liter vijverwater.
Na 4 tot 6 uur neutraliseren met Fish Pharma NPC (dosis 10 gr per 1000 liter vijverwater).
Op de 2e dag en 3e dag dezelfde behandeling herhalen. |
 |
|
Niet door het filter laten gaan en niet voeren tijdens de behandeling.
Steuren uit de vijver halen tijdens de behandeling.
Bij vragen een dierenarts of Koidokter raadplegen.
Werkzame stof kaliumpermagnaat. Droog bewaren.
Buiten bereik van kinderen houden. |
fish pharma fishvits |
Dit top vitaminen product is perfect te gebruiken in een quarantainesysteem om een zieke vis na een behandeling te ondersteunen.
Als waterbehandeling wordt 10 gram per 100 liter aangeraden. Daarnaast kan dit product ook aan het voer toegevoegd worden. Gebruik dan 1 gram per 10 kilo lichaamsgewicht gedurende 5 dagen. Strooi de Vitamine over het voer en bevochtig het voer lichtelijk. Dan nog 15 minuten laten drogen en daarna kunt u het voeren. Uiteraard is dit product ook zeer goed toe te passen bij "pasta" voer.
Buiten bereik van kinderen houden.
|
 |
|
Samenstelling per gram:
Vit.A 20000 IE
Vit.B1 1 mg
Vit.B2 4 mg
Vit.B3 5 mg
Vit.B6 1 mg
Vit.B12 20 microg
Vit. C 10 mg
Vit. D3 4000 EI
Vit. E 20 mg
Vit. K3 3 mg
Nicotine acid 20 mg
folium acid 400 microg
biotine 20 microg
inositol 3 mg
cholinebitartaat 20 mg
gluconaat 28 mg |
fish pharma triclam |
Tegen huid- en kieuwwormen (gyrodactylus en dactylogyrus).
Gebruiksaanwijzing: bij huidwormen eenmalig 4 gram per 1000 liter vooraf oplossen in 1 liter vijverwater en over de vijver verdelen. UVC en ozoninstallatie uitschakelen tijdens de behandeling (gedurende 6 dagen).
Bij kieuwwormen dezelfde dosis gebruiken en herhalen op de 6de dag. De UVC en ozoninstallatie vervolgens nog eens 6 dagen uit laten staan. |
 |
|
Deze behandeling is niet schadelijk voor het filter, u kunt dan ook gerust blijven voeren tijdens deze behandeling.
Werkzame stof: fenbendazol en triclabendazol.
Droog bewaren.
Buiten bereik van kinderen houden. |
fish pharma fish calm |
Verdovingsvloeistof voor vissen.
Gebruik dit verdovingsmiddel om uw vissen tijdelijk te verdoven. Laat uw vissen niet te lang in het verdovingsmiddel liggen.
Om uw vis weer bij bewust zijn te krijgen, zet u ze gewoon terug in de vijver.
|
 |
|
Gebruik dit middel uitsluitend in een behandelbak of bowl.
Dosering: 2 ml per 5 liter vijverwater.
Werkzame stof: Phenoxytol
Bewaren op kamertemperatuur
Buiten bereik van kinderen houden.
|
fish pharma npc |
Zuurstofgebrek: op warme zomerse dagen of in vijvers met een hoge biologische belasting kan het zuurstofgehalte dalen. De vissen hangen dan aan het oppervlak, hebben een versnelde kieuwbeweging en eten matig. NPC verhoogt het zuurstofgehalte door splitsing van de werkzame stof in onder andere vrije zuurstof. Als juiste dosering adviseren wij 10-20 gram per 1000 liter vijverwater .
Zweefvuil: zorgt voor vertroebeling van het water en daarnaast ook nog voor een belasting van het milieu. NPC vangt dit zweefvuil weg en brengt het naar de oppervlakte. Daarna kan het vuil via bijvoorbeeld de skimmer eenvoudig worden verwijderd. Dosering 30 gr per 1000 liter vijverwater.
|
 |
|
Algen: zweef- en draadalgen kunnen tot grote problemen leiden voor uw vissen en vijver. Draadalgen worden door NPC afgebroken. Dit effect berust op een verhoogd gehalte aan zuurstof. Dosering: 3 dagen achter elkaar 30 gram per 1000 liter vijverwater.
Nitriet: nitriet is een schadelijke stof die in iedere vijver tijdens de stikstofkringloop geproduceerd wordt. In een goed gerijpt filter wordt nitriet vanzelf snel afgebroken door bacteriën. In een jonge of verkeerd gebouwde/overbezette vijver kan nitriet lang en veel aanwezig zijn en de bacteriën hebben dan moeite om dit om te zetten. NPC helpt bij de omzetting door dit nitriet met zuurstof te binden waardoor het verwijderd wordt. Aangezien dit effect niet blijvend is, adviseren wij om het systeem extra te ondersteunen met Nitrifix bacteriën van Takazumi en het filter extra te beluchten.
Bij het gebruik van dit product moeten de PH (7,5 – 8,5) en de Hardheid (>4) in de gaten gehouden worden. Werkzame stof: 100% natriumpercarbonaat. |
| |